Suomensaaren juoksu 27.9.2014 lopputulokset
     
Nimi Seura/Paikkakunta Loppuaika
     
Naiset yleinen 6 km    
1.  Netta Malinen Tampereen Vihuri 24:26:00
2.  Satu Karhu Vuorentausta 24:43:00
3.  Anni Antikainen Tampereen Juoksijat 24:49:00
4.  Maria Viitahalme Lielahden Kipinä 26:38:00
5. Anne Ahvenjärvi YU-Team 26:50:00
6. Maise Autero Triathlon Team 226 27:26:00
7. Minna Visala Valkeakoski 28:12:00
8. Emma Kuronen Ylöjärvi 30:57:00
9. Anne Haapasalo - 41:31:00
10. Sirkku Siikanen - 45:38:00
     
Miehet yleinen 6 km    
1.  Jaakko Laakso Tampereen Pyrintö 19:59:00
2.  Teemu Visala Valkeakosken Haka 20:49:00
3.  Markus Välimäki  Kylmäkosken Veikot 20:55:00
4.  Miika Vennelä Kangasala SK 21:01:00
5. Jouko Liuha Peto Team 21:11:00
6. Joonas Kuisma Tampereen Maraton Klubi 22:13:00
7.  Eetu Kannisto Teivo Stayers 22:43:00
     
Miehet 40 v. 6 km    
1. Antti Harjunmaa Ylöjärvi 22:04:00
2. Jari Malinen Tampereen Vihuri 22:37:00
3. Mika Videnoja RC Eemeli 23:33:00
     
Miehet 50 v. 6 km    
1.  Jari Leppimäki Kunto-Pirkat 21:37:00
2.  Rolle Strömsholm Kunto-Pirkat 22:23:00
3. Reijo Kauppila Kunto-Pirkat 32:54:00
     
Tytöt 17 v. 4 km    
1. Inka Koljonen Punkalaitumen Kunto 16:43:00
2. Olivia Malinen Tampereen Vihuri 17:31:00
     
Pojat 17 v. 4 km    
1. Robert Strömsholm Herwood Gym 14:50:00
     
Tytöt 15v. 4 km     
1.  Saaga Huttunen TomNoor 25:18:00
     
Pojat 15v. 4km    
1.  Tommi Valkolehto Ylöjärven Ryhti 17:22:00
2. Samuel Harjunmaa 21:54:00
     
Tytöt 11v. 2 km    
1.  Ada Aarnio YlRy 9:12:00
2. Vilma Jalonen - 9:37:00
3. Aino Aarnio YlRy 10:19:00
4. Iida Visala VaHa 10:29:00
5. Nella Valkolehto NVS 10:49:00
     
Pojat 11v. 2 km    
1.  Topi Jalonen - 9:21:00
2. Wimme Myrskylä - 10:18:00
     
Kuntosarja    
1. Daniel Coelho Ferreira FF Sport Brasilia 24:37:00
2. Jussi Majanen Lielahden Kipinä 25:36:00
3. Teemu Valkolehto Nokia 25:58:00
4. Harri Viitamäki Agco Power 26:20:00
5. Pekka Lehto - 28:27:00
6. Ilkka Lehto - 28:28:00
7. Mika Sirkiä - 29:07:00
8. Niina Rissanen Tampere 30:07:00
9. Taina Lehtinen Tampere 30:14:00
10. Kaisa Malinen Tampereen Vihuri 31:07:00
11. Lilia Koivuniemi Pirkkala 32:59:00
12. Juha Pekkinen Tammela 33:07:00
13. Liisa Arbelius Turenki 35:16:00
14. Pauli Arbelius Turenki 35:16.00
15. Erja Heimonen Lempäälä 36:00:00
16. Tiia Nurminen - 37:20:00
17. Noora Huttunen TomNoor 37:32:00
18. Tomi Jantunen TomNoor 37:32:00
19. Saara Pekkinen Tammela 43:10.00
20. Veikko Karttunen Kuopio 46:55:00
21. Tuula Karttunen Turun Valpas 46:55:00
22. Jarmo Harju Turun Valpas 56:35:00