Suomensaaren juoksu 24.9.2011 lopputulokset
     
Nimi Seura/Paikkakunta Loppuaika
     
Naiset yleinen 6 km    
1.  Ida Rintala NoU 23:46:00
2.  Tuuli Rinne Ylöjärvi 27:15:00
3.  Päivi Judén Herwood Gym 28:44:00
4.  Arja Haavisto IMU 29:08:00
     
Miehet yleinen 6 km    
1.  Pasi Huhtala TP 19:01:00
2.  Tommi Heittola TU-38 19:09:00
3.  Jussi Lammi Teivo Stayers 19:23:00
4.  Juha Kesti-Heliö Preiviikin Kiri 19:51:00
5. Aki Ijäs Team Hevoskuuri.fi 19:53:00
6. Tommi Karra Teivo Stayers 19:55:00
7.  Tero Turunen Keravan Urheilijat 19:56:00
8.  Risto Salmus TP 20:40:00
9. Veikko Rintala NoU 20:43:00
10. Markus Välimäki Kylmäkosken Veikot 20.45:00
11. Arttu Salminen Viialan Viri 20:59:00
12. Ville Kiili Tampere 21:01:00
13. Heikki Leppänen Tampere 21:06:00
14. Taneli Hylkilä Reisjärven Pilke 21:09:00
15. Jaakko Saarela Viialan Viri 23:07:00
16. Joonas Kuisma PirHi 24:21:00
17. Keijo Kiema OrPo 24:48:00
18. Antti Lahti Sasky 25:23:00
19. Tsegaye Firew Tampere 26:22:00
     
Miehet 40 v. 6km    
1. Jari Nieminen Kaupin Kanuunat 21:08:00
2. Ismo Raitanen RC Eemeli 21:26:00
3. Mika Videnoja RC Eemeli 22:18:00
4.  Timo Kauppila KooVee 23:36:00
5. Jouni Jurmu IF Sibbo-Vargarna 26:03:00
     
Miehet 50 v. 6 km    
1.  Eero Luhtala Tampere 21:10:00
2.  Rolle Strömsholm Herwood Gym 22:03:00
3. Ilkka Vakkuri TU-38 24:04:00
4.  Einari Vainikka Kunto Pirkat 26:01:00
     
Tytöt 17 v. 4 km    
1. Selja Harjuntausta YlRy 18:21:00
     
Tytöt 15 v. 4 km     
1.  Anni Haavisto IMU 17:59:00
2. Iiris Harjuntausta YlRy 19:29:00
     
Pojat 15 v. 4km    
1.  Robert Strömholm Herwood Gym 16:50:00
2. Eetu Kannisto Teivo Stayers 17:03:00
3.  Onni Rintala KanKi 17:11:00
4.  Vihtori Eerola Pälkäneen Luja-Lukko 20:09:00
     
Tytöt 11 v. 2 km    
1.  Kiia Keinonen TP 8:56:00
     
Pojat 11 v. 2 km    
1.  Valtteri Eerola Pälkäneen Luja-Lukko 8:55:00
     
Kuntosarja    
1. Seppo Laaksonen VeHu 23:12:00
2. Mikko Siltanen Tampere 25:11:00
3. Kyösti Rintala KanKi 25:13:00
4. Haikka Timi Viialan Viri 25:54:00
5. Juuso Rinkinen Tampere 26:16:00
6. Marjukka Kähönen Tampere 27:31:00
7.  Aarno Palonen Team Pata 28:36:00
8. Teijo Hytönen Tampere 29:04:00
9. Tea Eerola Tampere 31:53:00
10.  Petteri Valtonen ViiVi 32:58:00
11. Juhani Koskinen Tampere 33:58:00
12. Päivikki Kähönen Tampere 35:14:00
13.  Tiia Nurminen Tampere 35:35:00
14.  Hanna Firew Tampere 42:15:00